Hypotéka naruby. V čem je kouzelná?

Hypotéka naruby nebo taky hypotéka dopředu. Sjednáte si hypotéku v době, kdy ještě nemáte vybranou nemovitost. K čemu je to dobré? Vyplatí se vám to? Může vám to pomoci? Na to se podíváme na následujících řádcích.

Co je to hypotéka naruby?

Klasickou hypotéku řešíte v době, kdy máte vybraný byt nebo dům. Naši finanční konzultanti připraví klienta v bance ještě předtím, než začne chodit na prohlídky. Jakmile si klient vybere své vysněné bydlení, podepisuje rezervační smlouvu a u toho se řeší odhad v bance. V rámci Finančního rozvoje vždy usilujeme o to, aby byl odhad hotový ještě před podpisem rezervační smlouvy.

Zároveň Vám pomůžeme s kontrolou rezervační smlouvy (článek na toto téma). V celém procesu vytváříme velkou přidanou hodnotu ve srovnání s tím, když klient hypotéku řeší pouze s bankéřem.

Pokud odhad vyjde podle představ, dokončuje se příprava hypoteční smlouvy. Tu s klientem kontrolujeme ještě před návštěvou banky.

Z názvu “hypotéka naruby” Vás asi nepřekvapí, že proces je opačný. Nejprve se řeší celá hypotéka. Až pak hledáte nemovitost. Pokud Vám s tímto produktem pomáhá opravdový specialista, může Vám ušetřit spoustu peněz a přinést vyjednávací výhodu.

Ochrana zdarma a úspora tisíců korun měsíčně

Díky hypotéce naruby si můžete rezervovat úrokovou sazbu už nyní. Nemusíte se obávat, že sazby porostou. Pojďme si to ukázat na příkladu:

  • Zřídíte si hypotéku naruby: 6 000 000 Kč hypotéka, sazba 2 %, 30 let splatnost.
  • Měsíční splátka: 22 177 Kč.
  • Po 10 měsících najdete vysněnou nemovitost. Sazby na trhu ale vzrostou na 3,5 %.
  • Pokud máte hypotéku naruby, tak je měsíční splátka 22 177 Kč (platí pro Vás sazba 2 %).
  • Pokud místo toho řešíte normální hypotéku, splátka je 26 943 Kč!
  • Klient ušetřil téměř 4 800 Kč měsíčně!

Proto může být hypotéka naruby skvělou ochranou klienta zejména v době, kdy jsou sazby na trhu relativně nízké.

Hypotéka naruby = vyjednávací výhoda

Při koupi nemovitosti často rozhoduje rychlost. Prodávající někdy potřebuje peníze poměrně rychle. Proto jsou v některých případech lidé s hotovostí upřednostnění před klienti s hypotékou.

Výjimkou je právě hypotéka naruby.

Hypotéku máte schválenou a připravenou na čerpání. Dostáváte se tak téměř na stejnou úroveň jako lidé s hotovostí.

Vám to přináší větší klid při koupi. Pro prodávajícího to může být pádný argument, proč vybrat právě Vás. A Vy tak nepřijdete o byt nebo dům, který Vás očaroval.

Je to vhodné pro Vás?

V tomto případě silně doporučujeme obrátit se na nezávislého specialistu. Bankéř může být velmi ochotný, ale bohužel nemůže doporučit konkurenční produkty.

Hypotéka naruby opravdu není vhodná pro každého. Společně probereme Vaši situaci a navrhneme to nejlepší řešení. Domluvte si s námi informační schůzku.

Specialista na toto téma: Ing. Petr Chreno
Domluvit online schůzku se specialistou
Tel. 739 424 305
E-mail: Petr.Chreno@FinancniRozvoj.cz

Článek připravili: Ing. Petr Chreno, Ing. Jan Skryja

hypotéka naruby

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *